Derbi onorat cu goluri și loje pline(VIDEO)

Derbiul campionatului județean din Prahova a avut parte de loje pline si goluri multe. In tribune au fost in jur de 6000 de oameni iar partida a inceput cu intarziere tocmai ca toata lumea sa vada infruntarea din primul minut.
Ocazie

De la inceput jocului s-a vazut cine are valoarea sa joace in competitiile Federatiei Romane de Fotbal. Jucatorii Petrolului au atacat in valuri dar ratarile marca Vintila au amanat deschiderea scorului pina spre finalul reprizei. Acelasi Adi Vintila s-a revansat si a deschis scorul cu un sut pe linga Adi Gheorghe dupa ce a luat fata fundasilor. La pauza, Petre Butufei, cel care a dat si lovitura de incepere, i-a dat unui mic fan, din partea parintilor, o bicicleta deoarece iubirea de Petrolul este ca mersul pe bicicleta, odata ce l-ai invatat nu il mai uiti. La cateva minute de la startul reprizei secunde, atacantul Dragos Gheorghe l-a invins pe portarul Gheorghe cu un sut destept iar bucuria a incheiat-o in bratele fanilor de la tribuna a doua. La fel a ajuns si omul momentului la Petrolul, Georgian Paun, care a punctat cu un sut linga bara. Dupa zece minute a fost schimbat si s-a dus in mijlocul fanilor de la Peluza 1. Au mai scuturat plasa, Claudiu Tudor, din penalti, iar mijlocasul Ilie Dumitrescu a semnat diferenta dintre Petrolul si Blejoi. 5-0 pe tabela si trei puncte in clasament, petrolistii reusind desprinderea in ierarhia judeteana.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress and WordPress Theme, thanks to Eva Jasmin and rca ieftin online